Nis 29

Çerkezköy Kombi Bakım ve Onarım Servisi
Çerkezköy Kombi Bakım Servisi

Çerkezköy Kombi Bakım ve Onarım Hizmetleri

Çerkezköy kombi servisi olarak bütün kombilerin bakımı,tamiri,yedek parça temini mevcuttur.Çerkezköy kombi servisi olarak,Kapaklı,Saray,Velimeşe,Büyükyoncalıya da hizmetimiz mevcuttur.

Çerkezköy Kombi servisi pozitif teknik bünyesinde yaptırdığınız tamir ve değişen parça 1 sene boyunca garantimiz altındadır.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ısıtılacak alanın büyüklüğüne göre kombi kapasitesi belirlenmesidir.Çünkü ihtiyaçtan büyük kapasiteli kombi sizin daha fazla yakıt yakmanıza neden olacaktır.Diğer bir husus ise kombinizin mümkünse tam yoğuşmalı olması.

Tam Yoğuşmalı kombi nedir?

Yoğuşma , su buharının ısı kaybederek sıvı haline dönüşmesine denir.Kombideki yoğuşma ise sistemden dönen soğumuş suyun baca eşanjörü vasıtasıyla baca gazı ile ısıtılıp yanma odasına öyle gönderilmesi işlemidir.Bu sayede kombi istenilen dereceye daha az yakıt yakarak ulaşacaktır.Bu da sizin tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Kombi Çeşitleri

Gelişen teknolojiyle birlikte kombiler aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Bacalı
  • Hermetik
  • Yoğuşmalı kombi

Bacalı Kombiler: Bir bacaya bağlanan kombilerdir. Yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar.

Hermetik Kombiler: Bu tip kombiler ise yanma için gerekli havayı dışardan alıp,yanma sonucu oluşan atık gazı dışarıya atar.Günümüzde ekonomik açıdan en çok kullanılan kombi çeşidi hermetik kombidir.Kapasitelerine göre 24kw,28kw,35kw seçenekleri mevcuttur.Bu kapasiteler ısıtılacak alanın hesabına göre seçilir.

Yoğuşmalı Kombi: Gaz hâlindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına Yoğuşma denir. Yoğuşmalı Kombi ile ilgili en büyük yanlış anlaşılma yoğuşmalı kombinin gazı iki defa yaktığının sanılmasıdır. Oysa kombiden çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesiyle içindeki enerji alınır ve su hâline gelen buhar dışarı atılır.

Eca Kombi hata kodları ne anlama geliyor.

Demirdöküm Kombi hata kodları ne anlama geliyor.

Bosch kombi hata kodları ne anlama geliyor.

https://www.facebook.com/cerkezkoykombici Facebook adresimiz.

Hemen Arayın : 0282 7262101 & 0537 510 46 30

Whatsapp üzerinden iletişime geçmek için Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir